Fransız edebiyatından hoşlanıyorsanız, Marc Levy’ye aşina olmamanız mümkün değil. Romantik ve yükselen tavrı nedeniyle “Fransa’nın Tutkulu Kralı” olarak anıldı. Yazıları yumuşak, inanılmaz romantik bir dille çok güzel. Yazar Marc Levy’nin en iyi eserlerinden bazılarına “göz atarken” bana katılın!

If you’re not a dream

Marc Levy’nin ilk kitabı And si c’était vrai (Eğer Bir Rüya Değilsen) 1998’de yazılmıştır. Bu kitabı zaten zengin olan işadamı oğlu için kaleme almıştır. Eğer Bir Rüya Değilsen, kitabın iki bölümünden ilki ve Yeniden Buluşmak, ikincisi okuyucular tarafından olumlu karşılandı. Bu sadece Marc Levy’nin en iyi eseri değil, aynı zamanda en iyi romantik eseri olarak kabul edilir.

Bu, genç bir asistan doktor olan Lauren ve yetenekli bir mimar olan Arthur’un hikayesidir. Anlatı, bir dizi trajik, görünüşte imkansız, bazen gerçek gibi görünen bir rüya gibi deneyimlerdir.

Lauren, bir şehir hastanesinin acil servisinde çok uğraşan ama şanssız bir kaza geçiren kadın doktordur. İş arkadaşları onu kurtarmayı başardı ama ölümün pençesinden kurtulma şansı çok azdı. Hastaneye götürüldü ve orada bir bitki gibi tedavi edildi, olup bitenlerden habersiz ve her an ölümün gelmesini bekliyordu. Bir süre sonra bu korkunç trafik trajedisinin haberi yavaş yavaş kesildi.

SEE ALSO  Yazar O. Henry'nin En İyi 5 Kısa Öyküsü

Arthur’un mücadele ettiği pozisyon, bir mimar olarak onu çok zorluyor. Bir akşam işten eve döndükten sonra dolabında bir kadın buldu. Bu Lauren’ın bedeni, ama onu oluşturan şey bir ruh. Arthur onu görecek ve ona fiziksel olarak dokunmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimleyecek kadar şanslıydı. Bu ilginç bir tesadüf çünkü Arthur kazadan sonra kiraladığı dairenin kiracısıydı.

After life

Marc Levy’nin kitaplarında neredeyse her zaman aşk temaları vardır. Aynısı aşk kitabı After Life için de geçerlidir; her sayfa çırpınan bir aşk esintisi yayıyor. Bu kitap reenkarnasyon döngüsünün ötesine geçen bir aşk hikayesini çok detaylı bir şekilde aktarıyor.

SEE ALSO  Dünyanın En Başarılı 5 Yazarı

Jonathan ve Clara’nın reenkarnasyondan sonra yeniden bir araya gelme yolculuğu, The Afterlife kitabının başlığına uygundur.

Gezegende 7 milyar birey olmasına rağmen birbirlerini bulmaya ve derinden sevmeye devam ediyorlar.

Dünyadaki en şaşırtıcı şey, mesafeyi ve fiziksel alanı birbirine bu kadar yakınlaştıran şey aşk olabilir.

Ghost In Love

“Bir kişinin ruhu aniden önünüzde belirse ve en büyük dileklerini yerine getirmeniz için size yalvarsa ne yapardınız?

O hayaletle dünyanın diğer ucuna gitmeye hazır mısın?

Herkesin senin deli olduğunu düşünmesi riskini almaya hazır mısın?

Peki ya taptığın babanın hayaletiyse?”

Bir piyanist olan Thomas, alışılmadık bir yolculuğa, garip etkileşimlere ve onun için tuhaf bir sonuca yol açan tam da bunu yaşadı. tuhaf hikayelere benzer. Frank Capra ve Billy Wilder’ın aşk hikayesi “Aşık Hayalet”, okuyucuları hayatta hala güzel şeyler olduğuna inandırıyor.

Girl like me

“Fransız romantik kralı” Marc Levy, Girl Like You kitabı sayesinde popülaritesi ile tanınır. Bu onun en iyi parçalarından biri olarak kabul edilir. Eleştirmenler, aynı zamanda hem anlamı hem de içeriği için onu çok övüyor.

SEE ALSO  Yazar Haruki Murakami'nin En Sevilen 5 Kitabı

Aşkta sınır veya kısıtlama yoktur. Sanji ve sevdiği kız Cloé bu hikayenin odak noktasıdır. Sanji, Hindistan ülkesinin büyük servetinin varisi. Ancak bağımsız yaşamak istediği için ülkesini terk etti ve yeni bir hayata başlamak için Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Sanji, zengin New York’ta canlı ve romantik bir kız olan Cloé’ye aşık olur. Ne kadar uzak olsalar da hiçbir şey onları ayıramaz. çünkü aşk sınır tanımaz.

What Happens In The Night

Harika bir gerilim ve sürükleyici bir kitap. güvenli bir protokol kullanarak çevrimiçi konuşma. Kişinin adı, saati ve yeri gizli tutulmuştur. Burada gizlilik neden bu kadar önemli? Her şeyi ifşa etme olasılığını azaltmak için gereken önlemlerden sadece biriydi.

Bir ve hepsi: Kurallara uymayan ama güzel işler yapan dokuz kişi. Hiç tanışmadılar ama birçok sırrı paylaşan yakın arkadaşlar. Onlar, kötülüğün her türlüsünü toplamada uzman olan günümüzün Robin Hood’larıdır. Bu Guild 9!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir