Norwegian Wood

Sadece aşk evde olabilir. Kadın ve erkek, bu kısa ve paha biçilmez varoluştan önce, bedenin sevilmesi ve özgürleştirilmesi nedeniyle birbirlerini şiddetle sevebilirler. Bunun ışığında, Naoko-Toru-Midori aşk üçgeni, Murakami’nin başyapıtı olarak kabul edilen eserde dünya çapında on milyonlarca okuyucuyu etkiledi.

İlk kez 1987’de Japonya’da yayınlanan Norveç Orman Romanları, 4 milyon kopya satmış ve her 7 Japon’dan 1’inin okumuş olmasıyla kesinlikle tuhaf bir fenomendir. Orman Nauy. Norveç Ağacı’nın 1 milyondan fazla kopyası Çin’de satıldı, burada kültürel bir fenomen haline geldi ve 20. yüzyılın ilk on anakara romanından biri olarak kabul edildi.

Publisher Weekly’ye göre Norveç Ormanı, Japonya ve Kore’deki gençlerin son yirmi yılda okuduğu en iyi 10 roman arasında sürekli olarak yer aldı. “Haftalık Yayıncı”

Genç aşkın şevkini ve dolaysızlığını hayata geçirmek… sonunda kalbi şok etmeden önce yavaş yavaş okuyucuların dikkatini çekiyor. Zaman Edebi Eki

Nazik, şiir gibi baştan çıkarıcı, gerilimi dramatik ve yoğun şehvetli. İzcilik ve gönüllülük temalarını birleştiren harika bir kitap. Ana karakter, en yakın arkadaşının intihara meyilli genç kız arkadaşı için duygular geliştirir. Sonunda, bölümündeki bir kız öğrenciye karşı hisler geliştirdi. Kesinlikle okumalı. – SDM

SEE ALSO  Yazar O. Henry'nin En İyi 5 Kısa Öyküsü

Hear The Wind Sing

1979 tarihli Rüzgarın Şarkısını Dinlemek kitabı Haruki Murakami tarafından yazılmıştır. Parçadaki hikaye 1970 yılında geçiyor ve ana karakterler olarak Mouse adında bir çocuk ve 21 yaşındaki isimsiz bir öğrenciye odaklanıyor. Jay’s Bar’a iki arkadaş uğrardı.

Murakami’nin aşk ve kayıp temalarını merkeze alacak sonraki yazılarından ilki bu ilk kitaptır. Yemek pişirmenin, yemek yemenin ve Batı müziğini dinlemenin tüm özellikleri Murakami’nin daha önceki yazılarında ve aynı zamanda Rüzgarın Şarkısını Dinle’de mevcuttur. Pek çok eserinde yaygın olan cinsel karşılaşmaları doğrudan tasvir etmeyen tek Murakami eseri Rüzgarın Şarkısını Dinlemek’tir.

Kitap 1981’de Kazuki Omori tarafından filme çevrildi. 1987’de yayınlanan ve İngilizce’de Hear the Wind Sing adıyla yayınlanan kitap çok az tiraj elde etti. Eser, Gunzo Edebiyat Ödülü, Akutagawa Ödülü adaylığı ve Noma Yeni Edebiyat dahil olmak üzere çok sayıda ödül aldı.

A Wild Sheep Chase

Yaban koyunu avı açıkça tanınır. 1980’lerde Japonya’da geçiyor ve karısından boşanmış, zengin ama sıkıcı bir mesleğe sahip, zeki ama hayatta hiçbir şey ona düşünmesi için ilham veren isimsiz bir kahramanı konu alıyor. bilinen çağdaş bir gerçeğe dayanmaktadır.

Roman, tuhaf yaban koyunu avının en heyecanlı sahnelerine ya da kısa bölümlere devam ederken, geniş bir mitler evreninde okuyucuyu bir kayıtsızlık ve tembellik havası takip eder ve hiç ayrılmaz. son derece güzel kulakları olan bir kadınla yumuşak şehvetli. Murakami’nin hikayesi bir rüya gibi okunur çünkü gerçek dünyayı bunun temeli olarak doğru bir şekilde kurgulamıştır. Belki de kitap okumak o kadar yoğun bir rüyaya benzemelidir ki, rasyonel benliğimiz bunun gerçek olmadığını bilse bile, kalkıp hayatımıza devam ettiğimizde, rüya hala kalbimizde bir yerdedir.

SEE ALSO  Yazar Marc Levy'nin En İyi 5 Kitabı

Tanınmış Japon yazar Haruki Murakami, çok sayıda uluslararası en çok satan kitabın yazarıdır ve saygın, “akademik” eleştirmenlerin hayranlığını kazanmıştır. Norveç Ormanı, Wind-Up Bird Chronicle, South of the Border West of the Sun, Kafka by the Sea, Sputnik Lover, Brutal Wonderland ve The End of the World gibi eserleri Vietnamcaya çevrildi ve popüler oldu. Vietnamlı okuyucular arasında.

Dance Dance Dance 

Bu kitap, “A Wild Sheep Chase” hikayesinin kurgusal, fantezi temelli yönlerini koruyarak devamı niteliğindedir. Karakterimin kulak modeli kız arkadaşı “KiKi”nin “A Wild Sheep Chase”in sonunda ortadan kaybolmasından sonra, “Dance Dance Dance”da onu bulmak için yola çıktığı yeni, ürkütücü deneyimlerle karakterimin hikayesi devam ediyor.

The Independent on Sunday dergisi, Haruki Murakami’yi “Dans Dansı Dansı” için övdü ve “Murakami modern yaşam ve modern duygular hakkında yazarken nasıl şiir tutabilir? Neredeyse huşu içinde dizlerimin üzerine düşüyordum.

SEE ALSO  Dünyanın En Başarılı 5 Yazarı

Kill the knight commander

Vietnamlı okuyucular artık ünlü Japon yazar Haruki Murakami’nin iki ciltlik To Kill the Knight Commander roman serisine erişebilirler. 1000 sayfadan fazla bir kitabı okumak zordur, ancak Murakami’nin yazıları genellikle okuyucuları hem gerçek hem de rüya gibi karakterlerin tuhaf, fantastik dünyasına çekmeye yeterlidir.

Haruki Murakami, her zaman olduğu gibi, Killing the Knight Commander’da aksiyon, gerilim ve Japon çizgi romanlarını kullanarak bir gerçeklik ve gerçeküstücülük evreni dokuyarak harika bir iş çıkarıyor. Roman ayrıca geçmişe, savaşa ve hatta Avusturya’nın Nazi işgali veya Japon ordusu tarafından Nanjing katliamı gibi tarihi olaylara da değiniyor.

Budist sebep-sonuç akıl yürütmesini, felsefi metaforları, yaşamın amacını ve değerini aramayı ve aynı zamanda kişinin gerçek benliğini gerçekleştirmesini ustaca dahil etti. Bu, Şövalyelerin Komutanı’nın fikir olarak tasviri ya da resimdeki figürü yüzü olmayan bir şekilde nehrin karşısına getiren kayıkçıdır. Murakami’nin daha önceki caz çalmalarından kaynaklanan yetenekleri, her zaman büyük bir sanat anlayışını, müziği takdir etmeyi ve müziği kitaplara belirgin bir şekilde dahil etmeyi içeriyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir