İngilizcenin çocukların geleceği üzerindeki önemini ve olumlu etkisini kabul eden günümüzde, ebeveynlerin büyük çoğunluğu çocuklarının İngilizce öğrenimine daha fazla yatırım yapmıştır. Ancak, herkes İngilizce öğretme ve öğrenme yönteminin her yaş grubu için ne kadar etkili olduğunu bilmiyor.

Çocuğunuzun yabancı dil öğreniminin altın dönemini kaçırmayın

Bu, çocuğunuzun ikinci bir dilde en iyi deneyimi yaşamasına yardımcı olacak ilk kuraldır. Çocuklar için İngilizce öğrenme programları tasarlama konusunda uzmanlaşmış olanlar, ebeveynlerin koşulları varsa, çocuklarına okul öncesi yaştan itibaren İngilizce öğrenmelerine izin vermeleri gerektiği konusunda aynı görüştedir. Bu zamanda, çocuğunuzun İngilizceyi özümseme yeteneği, anadilini öğreniyormuş gibi basit olacaktır. Çocuğunuzun birçok kişinin İngilizce kullandığı bir ortama maruz kalması durumunda dil yeteneği daha erken gelişecektir…

SEE ALSO  Çocuklar için en iyi 4 İngilizce öğrenme yazılımı ve uygulaması

Genellikle bu aşamada, çocuklar için İngilizce öğrenme programları genellikle çocuklara kitap okumak, İngilizce müzik dinlemek veya çizgi film izlemek, flash kartlardan öğrenmek gibi çok basit etkinliklerle başlar. çocuklar…

Çocuğunuzun anaokulunda olduğu altın dönemden yararlanarak onu bu ikinci dille tanıştırın. Çünkü o zamanlar bunu öğrenme olarak görmüyordum, sadece ilginç bir oyun olduğunu düşünüyordum. Çocuğunuz biraz daha büyüdüğünde, ilkokula başladığında, bu sırada çocuklar için bir İngilizce öğrenme programına başlarsa, bunu ağır bir iş olarak görecektir. Bu, çocukların ilgilenmemesine yol açar ve kesinlikle öğrenme verimliliği de önemli ölçüde azalır.

Çocuklar için İngilizce öğrenme programında görsel görüntüleri artırın

Bu, çocuklar için İngilizce öğrenme programları tasarlamanın ikinci ilkesidir. Birçok ebeveyn, çocuklarının isteklerine dikkat etmeden çocuklarını İngilizce teorisi, dilbilgisi ve kelime bilgisi öğrenmeye zorlama hatasına düşer. Çocuklar genellikle eğlence, renkler ve rahatlık gibi hiperaktiftir.

SEE ALSO  İngilizceyi en etkili şekilde öğrenmenize yardımcı olacak en iyi 4 film

Bu nedenle, çocukların İngilizce öğrenme programlarına erişmelerine yardımcı olmanın en hızlı yolu, görsel görüntüleri, zengin renkleri, ilginç oyunları vb. artırmaktır. Benzer oyunlar düzenleyebilir Canlı görüntüler kullanmanın çocuğun eğlenceye olan merakını ve ilgisini uyandırma etkisi… Bununla İngilizce en nazik, en doğal yoldan ve kesinlikle zorlanmadan öğrenilecek.

Araçlar ders kitaplarından daha iyidir

Makinelerin veya kalıp yargıların belirli bir müfredatı takip etmesi, çocukların öğrenme sürecindeki yaratıcı yeteneklerini sınırlayacaktır. Bu nedenle çocukların etkinliklerini çeşitlendirebilmek için görsel materyallerin zenginleştirilmesi dersi daha canlı ve çekici hale getirmek için gereklidir.

Ebeveynler, müzik çalarlar, telefonlar, bilgisayarlar veya Ipad, Iphone … üzerindeki uygulama yazılımları gibi yüksek teknolojili cihazları evde İngilizce öğrenmek için ek bir kaynak olarak kullanabilir ve Çocukların bu dili daha hızlı kavramasına yardımcı olabilir. Ancak ebeveynler, çocukların görme ve sosyal becerilerini etkileyebileceğinden, çocukların Ipad’de veya internette çok fazla zaman geçirmelerine de izin vermemelidir.

SEE ALSO  Çocuklara ücretsiz İngilizce konuşmayı öğreten en iyi 5 Youtube kanalı

Dinlemekten çok konuşun, yazın

Uzmanlar, konuşma becerisinin yabancı dil öğrenirken öğrenilmesi en kolay beceri olduğunu söylüyor. Çocuğunuza mümkün olduğunca çok İngilizce konuşabileceği bir ortam sağlayın. Konuşmaya başladığımda bu ikinci yabancı dile güvenim arttı.

Vietnamca gibi, okuma ve yazma becerilerini öğrenmeden önce, çocukların temel iletişim anlama ve dinleme becerilerine sahip olmaları gerekir. İngilizce öğrenmek çocuklar için aynıdır, konuşma becerileri öğrenmesi ve taklit etmesi en kolay olanıdır. Çocuklar için çekici İngilizce öğrenme programları ile ana dili İngilizce olan kişilerle karşılaşırsanız, çocuklarınızın erken yaşlardan itibaren İngilizceyi doğru telaffuz etmesine yardımcı olmak için en iyi fırsat olacaktır.

Bu nedenle, çocuklar küçükken, ebeveynler önce İngilizce’ye alışmak için dinleme becerilerini uygulamalıdır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir